Przyduszał i kopał żonę. Sędzia wydał zdumiewający wyrok

Przyduszał i kopał żonę. Sędzia wydał zdumiewający wyrok
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Sąd w Amadorze, na zachodzie Portugalii, ułaskawił mężczyznę, który miał dopuścić się przemocy wobec swojej partnerki. Prowadząca sprawę sędzia nakazała agresorowi zadośćuczynić ofierze poprzez zaproszenie jej na kolację do restauracji.

To bezprecedensowe orzeczenie, które nagłośniły portugalskie media. Zostało w nim także ujęte, że mężczyzna, który dopuścił się przemocy fizycznej, powinien po kolacji zabrać żonę na “jakieś wydarzenie kulturalne”. Sędzia wskazała, że może to być “teatr, koncert lub inne wydarzenie kulturalne”. Zaznaczyła, że mężczyzna ma 5 miesięcy na wykonanie decyzji sądu.

Sąd potwierdził, że agresor, który w przeszłości był już karany za inne wykroczenia, dopuścił się naruszenia nietykalności cielesnej swojej partnerki, za co grożą 3 lata więzienia. Podczas trwającego ponad pół roku dochodzenia biegli sądowi ustalili, że zaatakowana przez partnera kobieta doznała stłuczeń i miała sińce wskutek bicia, przyduszania i kopania.

PAP / mł

---

DEON.PL POLECA

Jeśli ktoś w twojej rodzinie bije cię lub obraża - szukaj pomocy. 801 120 002 to numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Karolina Korwin Piotrowska

Wszyscy wiedzieli. Wszyscy milczeli. Coś wreszcie pękło.

„Pani, jak na kobietę, to nawet nie jest głupia!”. „Szkoda, że tych tłustych nóg nie możesz sobie obciąć”. „To dzięki jej nieuctwu będziemy wszyscy tu stać do rana”....

Skomentuj artykuł

Przyduszał i kopał żonę. Sędzia wydał zdumiewający wyrok
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.