Przypadkowe zrzuty bomb stałym problemem rosyjskiego lotnictwa

PAP / jk

Kolejne przypadkowe zrzucenie bomby przez rosyjski samolot nad własnym terytorium pokazuje, że rosyjskie siły powietrzne wciąż mają problem ze skutecznym uderzaniem w zamierzone cele – przekazało w sobotę brytyjskie ministerstwo obrony.

W codziennej aktualizacji wywiadowczej przywołano doniesienia, że 4 maja rosyjski samolot przypadkowo zrzucił bombę FAB-500 na mieszkalną część miasta Biełgorod. Gubernator obwodu biełgorodzkiego Wiaczesław Gładkow potwierdził eksplozję i zniszczenia na ulicy Razdobarkina, ale bez podania przyczyny tego incydentu. W wyniku eksplozji uszkodzonych zostało 30 domów i 10 samochodów, a pięć osób wymagało opieki szpitalnej, co ilustruje niszczącą siłę tej bomby – zauważył brytyjski resort.

Jak zaznaczono, nie był to odosobniony przypadek. Przypomniano, że 18 lutego bomba FAB-250 została zgubiona nad miejscowością Sołoti w obwodzie biełgorodzkim, co skutkowało ewakuacją 150 osób. Media zwracały uwagę, że takie zdarzenia są dość częste, ponieważ tylko w marcu i kwietniu br. w obwodzie biełgorodzkim przypadkowo zrzuconych zostało 20 bomb – podkreśliło ministerstwo.

„Takie zdarzenia wskazują, że Rosja wciąż nie jest zdolna do skutecznego wykorzystywania swoich bomb do uderzania w zamierzone cele. Tego rodzaju pomyłki mają destrukcyjne i śmiercionośne konsekwencje dla rosyjskich obywateli” – napisano.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Merryn Allingham

Wymarzone wakacje Flory Steele szybko zamieniają się w koszmar – jeszcze zanim na dobre wyjedzie z wioski!

Gdy Flora Steele wyrusza na wakacje z pisarzem kryminałów Jackiem Carringtonem, ostatnią rzeczą, jakiej się spodziewa, jest ciało...

Skomentuj artykuł

Przypadkowe zrzuty bomb stałym problemem rosyjskiego lotnictwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.