PŚ: Kolejne zwyciestwo Lindsey Vonn

10 lat temu
PAP/PR

Amerykanka Lindsey Vonn wygrała w niedzielę supergigant alpejskiego Pucharu Świata w Haus im Ennstal i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Vonn odniosła 28. zwycięstwo w karierze i trzecie z rzędu. W piątek i w sobotę triumfowała w dwóch zjazdach rozegranych także na trasach w Haus im Ennstal.

Drugie miejsce zajęła Szwedka Anja Paerson, tracąc do 25-letniej Amerykanki 0,53 s, a na trzeciej pozycji uplasowały się ex aequo Włoszka Nadia Fanchini i Szwajcarka Martina Schild - strata 0,85 s. Vonn broni w tym sezonie tytułu najlepszej alpejki świata.

Amerykanka, pochodząca ze znanego kurortu narciarskiego Vail, zdominowała w tym sezonie rywalizację w najszybszej z alpejskich konkurencji. W sumie z 28 zwycięstw pucharowych już szesnaście odniosła w zjeździe, a poza tym siedem w supergigancie, trzy w kombinacji i dwa w slalomie. Chociaż z roku na rok jest coraz bardziej wszechstronną zawodniczką, to wciąż najlepiej spisuje się właśnie w szybkościowych startach.

"Nie mam żadnego, specjalnego sposobu na wygrywanie konkurencji szybkościowych. Moją siłą jest chyba ogromna motywacja. Znam kilka dziewczyn, które na treningach są szybsze, ale w zawodach przegrywają. Skąd to się bierze - nie wiem" - przyznała Vonn.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

PŚ: Kolejne zwyciestwo Lindsey Vonn
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

PŚ: Kolejne zwyciestwo Lindsey Vonn
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.