PŚ: Polskie szpadzistki najlepsze we Francji

Polskie szpadzistki wygrały drużynowe zawody Pucharu Świata we francuskiej miejscowości Saint Maur. To ich drugi triumf w ciągu miesiąca. Biało-czerwone objęły prowadzenie w rankingu Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE).

Polki, walczące w składzie: Danuta Dmowska-Andrzejuk, Magdalena Piekarska, Ewa Nelip (wszystkie AZS AWF Warszawa) i Małgorzata Bereza (AZS AWF Katowice), rozpoczęły turniej od zwycięstwa nad Szwedkami 34:31. Później pokonały kolejno zespoły Węgier 30:26, Włoch 38:35, by w finale wygrać z Niemkami 31:30.

W trzech tegorocznych zawodach drużynowych PŚ podopieczne trenera Mariusza Kosmana za każdym razem stały na podium. W Budapeszcie były trzecie, a następnie triumfowały w Dausze i St. Maur.

Dzięki tej dobrej passie polski zespół, który w 2009 roku zdobył srebrne medale mistrzostw Europy i świata, awansował na pierwsze miejsce w rankingu FIE, mając obecnie 31 pkt przewagi nad Niemcami i 45 nad Francją.