PŚ: Trzecie miejsce Urszuli Sadkowskiej

Urszula Sadkowska (Gwardia Opole) zajęła trzecie miejsce w kategorii +78 kg w zawodach Pucharu Świata judoczek w Warszawie. W decydującej walce wicemistrzyni Europy pokonała Rosjankę Polinę Biełousową. Zwyciężyła Francuzka Eva Bisseni.

Mierząca 194 cm wzrostu i ważąca 155 kg Sadkowska jako jedyna z reprezentantek Polski stanęła na podium. Kolejno wygrała z Rosjanką Ksenią Czibisową, Litwinką Sandrą Jablonskyte, a w półfinale przegrała z Bisseni.

W kategorii 70 kg na siódmej pozycji uplasowała się Katarzyna Kłys (Judo Czechowice-Dziedzice). Rozpoczęła turniej bardzo dobrze, bowiem od zwycięstw z Austriaczką Hedwig Lechenauer i Rosjanką Anastazją Gubadową. Później uległa Holenderkom - Lindzie Bolder i Kim Polling. Triumfowała Niemka Iljana Marzok.

Pozostałych 14 polskich zawodniczek odpadło w eliminacjach. W wadze 63 kg pod nieobecność kontuzjowanych Agaty Ozdoby (AZS Opole) i Luizy Czakańskiej (Czarni Bytom), tylko jeden pojedynek na swój korzyść rozstrzygnęła Monika Chróścielewska (AZS AWFiS Gdańsk). Jeszcze gorzej było w kat. 78 kg, w której Polki zanotowałe same porażki.

Łącznie na trzech matach na Torwarze rywalizowały 193 judoczki z 30 krajów.