PŚ: Wygrana Fourcade'a, Sikora 42.

Francuz Martin Fourcade wygrał biathlonowy sprint Pucharu Świata na 10 km w Oslo-Holmenkollen. Trzeci był Austriak Christoph Sumann, który został liderem klasyfikacji generalnej. Najlepszy z Polaków Tomasz Sikora zajął 42. miejsce. Na siedmiu czołowych pozycjach w czwartkowym biegu uplasowali się zawodnicy, którzy nie popełnili żadnego błędu na strzelnicy.

Martin Fourcade, wicemistrz olimpijski z Vancouver w biegu masowym, wyprzedził Rosjanina Maksyma Czudowa o 7,1 s, a Sumanna o 9,4 s. Tomasz Sikora nie trafił dwa razy - oba pudła zaliczył podczas pierwszego strzelania. Biegł słabiej niż dotychczas i w efekcie stracił do zwycięzcy 1.50,4. Jeszcze gorzej spisał się występujący przed własną publicznością słynny Ole Einar Bjoerndalen. Norweg spudłował aż pięć razy (na dziesięć prób), zajmując dopiero 54. miejsce.

W klasyfikacji PŚ na pierwsze miejsce awansował Austriak Sumann, który zaledwie o jeden punkt wyprzedza dotychczasowego lidera - Emila Hegle Svendsena. Norweg był w czwartek 15. (jedno pudło). Tomasz Sikora jest w klasyfikacji generalnej piętnasty.