PŚ: Zwycięstwo Tarjeia Boe, Tomasz Sikora 32.

Zwycięstwem 22-letniego Norwega Tarjei Boe zakończyły zawody biathlonowego Pucharu Świata w sprincie na 10 km w austriackim Hochfilzen. Drugi był Ukrainiec Serhij Sedniew, a trzeci Francuz Alexis Boeuf. Tomasz Sikora zajął 32. miejsce.

Najlepszy polski biathlonista odczuwa jeszcze skutki zatrucia pokarmowego, którego nabawił się podczas inauguracyjnych zawodów PŚ, przed tygodniem w szwedzkim Oestersund. Jego piątkowy start do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania.

Na czwartej pozycji uplasował się lider cyklu Norweg Emil Hegle Svendsen, któremu do podium zabrakło zaledwie 0,5 s.

Boe indywidualnie triumfował po raz pierwszy w karierze. Na igrzyskach olimpijskich w Vancouver wywalczył złoty medal w rywalizacji sztafet.