Puchar CEV: AZS rozgromiony przez Iskrę

inf. wł. / ŁK

Siatkarze Iskry Odincowo wygrali 3:0 (21, 14, 15) z zespołem AZS-u Częstochowa w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu CEV.

"Akademicy" tylko w pierwszym secie nawiązali wyrównaną walkę z rywalami. Przez dłuższy czas prowadzili i mieli szansę na zwycięstwo w partii. Iskra przegrywała 18:19, ale w końcówce seryjnie zdobywała punkty. Gra częstochowian w drugiej partii wyglądała nieźle tylko do pierwszej przerwy technicznej (8:6 dla gospodarzy), później Rosjanie zdemolowali gości wygrywając seta do 14. Gdy na drugiej przerwie technicznej w trzeciej odsłonie Iskra prowadziła dziesięcioma punktami, było już po meczu. Szanse awansu podopiecznych Grzegorza Wagnera przed rewanżem w Polsce są iluzoryczne.