Puchar CEV: Szybka wygrana dąbrowianek

Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza nie miały problemów ze zwycięstwem w pierwszym meczu rundy challenge Pucharu CEV. We Francji miejscowy ASPTT Miluza uległ dąbrowiankom 0:3 (-11, -15, -25).

Gospodynie były rywalkami ekipy MKS-u w ubiegłorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Polki łatwo ograły wówczas rywalki i także w tym sezonie były faworytkami. Nie zawiodły.

W pierwszym secie siatkarki ASPTT Miluza nie miały nic do powiedzenia, zdobywając zaledwie 11 punktów. W kolejnej partii poprawiły się tylko o cztery "oczka", prawdziwy opór stawiając dopiero w ostatnim secie. Więcej w tym jednak zasługi rozluźnienia w szeregach zespołu gości, niż lepszej gry gospodyń. Ostatecznie polska drużyna wygrała na przewagi i przed rewanżem jest murowanym faworytem do awansu do najlepszej czwórki Pucharu CEV.