Puchar CEV: ZAKSIE ucieka Final Four

Ubiegłoroczny mistrz Włoch, siatkarze CoprAtlantide Piacenza okazali się za silni dla ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, wygrywając 3:0 (18, 21, 14) w pierwszym meczu etapu, który decyduje o awansie do Final Four rozgrywek Pucharu CEV.

Wprawdzie pierwszy punkt w meczu padł łupem ZAKSY, ale gospodarze szybko wyszli na prowadzenie wykorzystując doskonały serwis Bjelicy. Na pierwszą przerwę techniczną CoprAtlantide schodziło z czteropunktową przewagą, którą po wznowieniu gry nadal powiększało, by łatwo wygrać partię otwarcia.

Kędzierzynianie lepiej rozpoczęli drugiego seta i bardzo długo prowadzili. Jeszcze podczas drugiej przerwy technicznej przewaga gości wynosiła cztery punkty, ale końcówka partii należała zdecydowanie do gospodarzy, którzy doprowadzili do wyrównania po 18, a potem wyszli na prowadzenie, ostatecznie zwyciężając do 21.

W trzecim secie goście tylko na początku stawiali opór. Jednak od stany 4:4 na boisku istnieli już tylko Włosi, którzy wygrali do 14 i cały mecz 3:0. Sytuacja kędzierzynian przed rewanżem w Polsce jest bardzo trudna.