Puchar Europy: Klęska Energi w Saragossie

inf. wł. / ŁK

Koszykarki Energi Toruń przegrały wyjazdowe spotkanie Pucharu Europy z Mann Filter Saragossa 58:76.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Fatalna postawa gości w ataku podczas trzeciej kwarty sprawiła, że koszykarki Mann Filter uzyskały sporą przewagę. W ostatniej odsłonie spotkania "Katarzynki" zdołały zmniejszyć na chwilę straty i przegrywały tylko ośmioma punktami - dokładnie taką różnicą na korzyść Energi zakończył się mecz obu zespołów w Toruniu. Ale gospodynie zdobyły dziewięć punktów z rzędu i już do końca pojedynku nie oddały wysokiego prowadzenia.

Ten wynik oznacza, że "Katarzynki" stracą zapewne pierwsze miejsce w grupie na rzecz rywalek. Koszykarki z Saragossy mają do rozegrania jeszcze jeden mecz z absolutnym outsajderen trzyzespołowej grupy - portugalską ekipą Sport Alges Oeiras. Dzięki niemal pewnemu zwycięstwu Mann Filter zrówna się punktami z Energą. Już wcześniej obie ekipy zapewniły sobie awans do 1/16 finału.

Mann Filter Saragossa - Energa Toruń 76:58 (12:14, 24:21, 20:9, 20:14)