Puchar Polski: Historyczny triumf Polpharmy

(fot. PAP/Adam Warżawa)

Polpharma Starogard Gdański zdobyła koszykarski Puchar Polski, w finale pokonując Anwil Włocławek 75:67.

Polpharma to największa rewelacja bieżącego sezonu. Zespół z Pomorza bardzo dobrze spisuje się w Tauron Basket Lidze, zajmując w tabeli rozgrywek drugie miejsce, a dziś sięgnął po swoje pierwsze trofeum w dziesięcioletniej historii.

W piątek Polpharma sprawiła niespodziankę, pokonując w półfinale aktualnego mistrza Polski, Asseco Prokom Gdynia. W sobotnim finale jej rywalem był Anwil Włocławek, z którym podopieczni Zorana Sretenovicia dwukrotnie wygrali w lidze. Zgodnie z przewidywaniami koszykarze ze Starogardu po raz trzeci okazali się lepsi od rywala, mimo że w ich składzie zabrakło chorego Michaela Hicksa. Po pierwszej, wyrównanej połowie, w trzeciej kwarcie zawodnicy Polpharmy zdołali wypracować sobie około dziesięciopunktową przewagę, której nie oddali już do końca meczu.

Anwil Włocławek – Polpharma Starogard Gdański 67:75 (20:19, 16:22, 16:22, 15:12)