Puchar Świata w skokach przeniesiony do Wisły?

PAP/PR

Istnieje możliwość, że zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, które mają się odbyć w styczniu 2010 r. w Zakopanem - mogą zostać przeniesione do Wisły. Do tej pory bowiem nie wiadomo, czy uda się na czas skończyć budowę pawilonu przy Wielkiej Krokwi.

"Nie zakładam, aby miało dojść do takiej sytuacji, ale w przypadku, gdyby budowa pawilonu nie była ukończona, to będziemy starali się przenieść te zawody do Wisły" - powiedział podczas wtorkowej konferencji w Krakowie prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Według najnowszych informacji budowa ma się zakończyć pod koniec listopada 2010 r. Jednak już jeden termin nie został dotrzymany (koniec sierpnia). Prezes PZN w piątek w Zakopanem spotka się w tej sprawie z władzami tamtejszego COS.

Także w tym samym dniu w stolicy Tatr Tajner będzie dyskutować z burmistrzami Szczyrku, Wisły i Zakopanego na temat organizacji letnich zawodów PŚ na igelicie: "Pucharu Trzech Skoczni" (na Wielkiej Krokwi miałyby się odbyć dwa turnieje - indywidualny i drużynowy - zaś na pozostałych obiektach po jednym indywidualnym).

DEON.PL POLECA


Z kolei już w najbliższy weekend na Wielkiej Krokwi odbędą się dwa konkursy w skokach narciarskich w ramach IV Pucharu Solidarności (w tym roku poświęcone pamięci Lecha Nadarkiewicza). Na razie nie wiadomo, którzy zawodnicy z polskich kadr narodowych wezmą udział w tych zawodach. Na pewno zabraknie Adama Małysza (przygotowuje się do startów w PŚ). Ze względu na wspomnianą budowę zawody będzie mogło obserwować maksymalnie 1000 widzów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Puchar Świata w skokach przeniesiony do Wisły?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.