Puchar Zapomnianych Mistrzów w Bytomiu

PAP / ŁK

Piłkarze Garbarni Kraków wygrali w Bytomiu halowy Turniej Zapomnianych Mistrzów. W finale pokonali Stal Mielec 2:1 (1:1). Trzecie miejsce zajęła Stal Rzeszów po triumfie nad Polonią Bytom 8:1 (0:0), a piąte Szombierki Bytom, które zwyciężyły Pogoń Lwów 4:0 (2:0).

Turniej rozegrany został w oddanej do użytku kilka dni wcześniej nowej hali sportowej. Najpierw sześć drużyn rywalizowało w dwóch grupach, a potem walczono o poszczególne lokaty. Mecze trwały 2 x 12 minut, zespoły grały w składach pięcioosobowych.

Najskuteczniejszym piłkarzem był Ireneusz Gryboś (Stal Rzeszów) - 9 goli, za najlepszego zawodnika uznano Dariusza Wojciechowskiego (Garbarnia), a bramkarza - Grzegorza Witkowskiego (Stal Mielec).

Garbarnia Kraków zdobyła piłkarskie mistrzostwo Polski w 1931 roku. Dwukrotnie tytuł mistrzowski wędrował do Stali Mielec (1973 i 1976), oraz Polonii Bytom (1954 i 1962). Piłkarze GKS-u Szombierki na szczycie byli w 1981 roku. Odrodzona w ubiegłym roku Pogoń Lwów nawiązuje do tradycji przedwojennego polskiego klubu, który przed II wojną światową czterokrotnie sięgał po miano najlepszej drużyny w kraju. Najskromniejszym dorobkiem pochwalić może się Stal Rzeszów, która w 1975 roku zdobyła Puchar Polski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Puchar Zapomnianych Mistrzów w Bytomiu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.