Puls Biznesu": Firmy łowią informacje w sieci

Puls Biznesu": Firmy łowią informacje w sieci
(fot. CLUC/flickr.com)
PAP / psd

Większość przedsiębiorców poszukuje informacji związanych z ZUS, dotacjami unijnymi i przepisami prawnymi - donosi "Puls Biznesu" na podstawie badań zleconych przez ZPWiM

Przedsiębiorcy najczęściej w internecie szukają informacji, które mogą im pomóc w bieżącej działalności. Tak wynika z badania potrzeb informacyjnych firm Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza (ZPWiM). Wzięło w nich udział 250 przedsiębiorców z Mazowsza i 20 mazowieckich instytucji zajmujących się dostarczaniem informacji dla biznesu.

Niemal 60 proc. respondentów przyznało, że głównym źródłem informacji jest dla nich internet, ponad połowa wskazała, że wiadomości poszukuje też u swoich klientów, a ponad 40 proc. - korzysta w tym celu z mediów. Zaskakująco mało badanych stara się znaleźć potrzebne im informacje w wywiadowniach gospodarczych (niecałe 10 proc.) czy instytucjach publicznych i rządowych (8 proc.).

Badanie wykazało, że właściciele firm poszukują informacji związanych z ich bieżącą, codzienną działalnością, a nie tych, które mogą im pomóc w stworzeniu długoletnich strategii i rozwoju biznesu. Przedsiębiorcy poszukują przede wszystkim informacji związanych z ZUS, dotacjami unijnymi, kwestiami prawnymi, ubezpieczeniami i finansami.

"To, że informacje związane ze współpracą z ZUS były wymieniane przez znaczną większość przedsiębiorców, świadczy o tym, że po pierwsze - bardzo często kontaktują się oni z tą instytucją, a po drugie - mają trudności z interpretacją przepisów" - komentuje Danuta Jabłońska z Grupy Doradczej BDKM, która przeprowadziła badanie na zlecenie ZPWiM.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Puls Biznesu": Firmy łowią informacje w sieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.