RCB wysłało alert o infolinii do mieszkańców objętych stanem wyjątkowym

RCB wysłało alert o infolinii do mieszkańców objętych stanem wyjątkowym
(Fot. Twitter/@Straz_Graniczna0
Poniedziałek, 17:31
PAP/Twitter/dm

RCB wysłało w poniedziałek sms do odbiorców we wschodnich powiatach woj. podlaskiego i lubelskiego, które są objęte stanem wyjątkowym, na temat specjalnej infolinii, która została tam uruchomiona.

"Uwaga Alert RCB. Do odbiorców wschodnich powiatów woj. podlaskiego i lubelskiego przesłano SMS: »Uwaga! Jeżeli potrzebujesz pomocy na terenach objętych stanem wyjątkowym, zadzwoń na bezpłatną linie Wojsk Obrony Terytorialnej pod numer telefonu 800 100 115«" - przekazało w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W sobotę również szef MON Mariusz Błaszczak informował o tej infolinii. "800 100 115 - to infolinia dla mieszkańców strefy przygranicznej z Białorusią uruchomionej przez Terytorialsów. Pod tym numerem można uzyskać pomoc i informacje dotyczące wsparcia Wojska Polskiego na tym terenie" - napisał wtedy na Twitterze.

Prezydent wprowadził stan wyjątkowy na wniosek rządu w 183 miejscowościach woj. lubelskiego i podlaskiego na 30 dni. Sejm zaakceptował tę decyzję.

PAP/Twitter/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

RCB wysłało alert o infolinii do mieszkańców objętych stanem wyjątkowym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.