Reuters: w centrum biznesowym w Moskwie wybuchł pożar, ewakuowano około 120 osób

Reuters: w centrum biznesowym w Moskwie wybuchł pożar, ewakuowano około 120 osób
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

W centrum biznesowym Grand Setun Plaza w Moskwie wybuchł pożar, który objął powierzchnię tysiąca metrów kwadratowych; z budynku ewakuowano około 120 osób - poinformowała w piątek agencja Reutera za Ministerstwem ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (MCzS) Rosji.

Niezależny rosyjski portal Meduza przekazał doniesienia, że ogień rozprzestrzenił się na cztery kondygnacje budynku, od parteru po trzecie piętro. Na miejscu zdarzenia pojawił się szef MCzS, minister Aleksandr Kurienkow.

Pożar, z którym walczyło niemal 200 strażaków, udało się opanować po kilku godzinach. Hospitalizowano dwie osoby - oświadczył mer Moskwy Siergiej Sobianin, cytowany przez Meduzę.

Jest to już kolejny tego rodzaju incydent w Rosji w ciągu ostatnich kilkunastu tygodni. Wcześniej doszło do serii wybuchów i pożarów w obiektach ministerstwa obrony (m.in. w wojskowym instytucie badawczym w Twerze), składach ropy naftowej (m.in. w magazynach paliw pod Biełgorodem i w Briańsku), a także m.in. klęski pożarów w obwodzie omskim, gdzie na początku maja wprowadzono stan wyjątkowy.

Przyczyna wszystkich tych zdarzeń nie została jak dotąd ustalona.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Reuters: w centrum biznesowym w Moskwie wybuchł pożar, ewakuowano około 120 osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.