Reuters: Zawieszenie broni w Mariupolu

Reuters: Zawieszenie broni w Mariupolu
(Fot. PAP/EPA/SEDAT SUNA)
Interia/Reuters/dm

W Mariupolu doszło do czasowego zawieszenia broni - informuje Agencja Reutera, powołując się na rosyjskie MON. Zdaniem Rosjan trwa ewakuacja rannych żołnierzy z zakładów Azowstal. Strona Ukraińska nie potwierdza tej informacji.

Okupacja Mariupola trwa już od kilku tygodni. W mieście pozostał ostatni broniący się bastion - kombinat Azowstal, w którym ukrywają się ukraińscy żołnierze i część cywilów, którzy nie zdołali uciec przed rosyjską okupacją. 

DEON.PL POLECARosyjskie ministerstwo obrony podaje, że w Mariupolu doszło do przełomu, a Rosjanie mieli się zgodzić na ewakuację rannych żołnierzy z Azowstalu. Ranni mają zostać przewiezieni do Nowoazowska - miasta położonego na terenie obwodu donieckiego, pozostającego pod rosyjską okupacją. 

Komunikat strony rosyjskiej cytuje Reuters. Ukraińcy nie potwierdzili jeszcze autentyczności tych doniesień. 

Okupanci próbują wznowić pracę portu 

Okupanci usiłują wznowić pracę portu w Mariupolu nad Morzem Azowskim, aby m.in. zapewnić podstawową logistykę rosyjskim żołnierzom - poinformował doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko na Telegramie.

Według niego siły rosyjskie nie mają innych możliwości wywiezienia skradzionego metalu ani zapewnienia logistyki swoim żołnierzom. 

„Już prawie zakończono rozminowywanie” - zaznaczył. Dodał, że w niedzielę podniesiono z dna przy starym wejściu do portu zatopiony kuter ukraińskiej straży granicznej.

„Ale na razie zatopiona (pogłębiarka) Meotyda z naszą banderą dumnie broni nowego wejścia, które jest kluczowe dla wznowienia przewozów morskich” - napisał Andriuszczenko

Interia/Reuters/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Reuters: Zawieszenie broni w Mariupolu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.