Rewelacyjne wieści z Francji! Wiadomo ile utrzymują się przeciwciała po COVID-19

Rewelacyjne wieści z Francji! Wiadomo ile utrzymują się przeciwciała po COVID-19
Fot.: Miguel Á. Padriñán/pexels.com

Francuscy naukowcy przeprowadzili w szpitalu uniwersyteckim w Strasburgu badania odnośnie długości obecności przeciwciał COVID-19 umożliwiających zneutralizowanie pierwotnego koronawirusa, wariantu brytyjskiego, ale nie mutacji z RPA - podała PAP.

W badanu zaznaczono, że nawet jedna dawka szczepionki wzmacnia możliwości układu odpornościowego do walki z wirusem SARS-CoV-2. Ważnym jest jednak przyjęcie dwóch dawek (jeśli producent szczepionki tego wymaga), gdyż wówczas poziom przeciwciał wzrasta znacznie.

Naukowcy szukali odpowiedzi ponad rok, na czele zespołu stanęła biolog Floriane Gallais, pracami kierowała zaś prof. Samira Fafi-Kremer, badanie objęło 1309 osób i wykazało, że przeciwciała utrzymują się aż 13 miesięcy po zakażeniu.

We Francji pierwszą dawkę szczepionki otrzymało od początku kampanii 22 908 758 osób (tj. 34,2 proc. populacji i 43,6 proc. osób dorosłych), a 9 690 645 również drugą (tj. 14,5 proc. populacji i 18,5 proc. dorosłych). W ciągu ostatniej doby zaszczepiono 453 307 osób, z czego 362 070 pierwszą dawką, a 91 237 - drugą.

Źródło: PAP/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Rewelacyjne wieści z Francji! Wiadomo ile utrzymują się przeciwciała po COVID-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.