Roland Garros: Polacy poznali rywali I rundy

Roland Garros: Polacy poznali rywali I rundy
Agnieszka Radwańska (fot. PAP/Stanisław Rozpędzik )
PAP / ŁK

Rozstawiona z numerem ósmym Agnieszka Radwańska zmierzy się z Brytyjką Eleną Baltachą w pierwszej rundzie tenisowego turnieju wielkoszlemowego na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa (z pulą nagród 16,807 mln euro), który rozpocznie się w niedzielę w Paryżu. W rywalizacji mężczyzn udział weźmie dwóch Polaków - Łukasz Kubot zagra z Francuzem Jousselinem Ouanną, a Michał Przysiężny z Rosjaninem Michaiłem Jużnym.

Jeśli Radwańska pokona Brytyjkę, to w drugiej rundzie spotka się ze zwyciężczynią meczu pomiędzy Włoszką Sarą Errani i Jarosławą Szwedową z Kazachstanu. W trzeciej rundzie krakowianka może trafić m.in. na jedną z mocnych Rosjanek - Dinarę Safinę (nr 9.) lub Wierę Zwonariewą (21.).

Łukasz Kubot spotka się z Francuzem Jousselinem Ouanną, a Michał Przysiężny wylosował Rosjanina Michaiła Jużnego w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu (z pulą nagród 16,807 mln euro).

Pierwszy rywal Kubota startuje z "dziką kartą". W drugiej rundzie Polak może trafić na lepszego zawodnika w meczu między Niemcem Danielem Brandsem i Francuzem Jo-Wilfriedem Tsongą, rozstawionym z ósemką.

Przysiężny po raz pierwszy w karierze zakwalifikował się w Wielkim Szlemie do turnieju głównego na podstawie rankingu. Natomiast Jużny wystąpi z numerem 11. Zwycięzca tego meczu w drugiej rundzie zagra przeciwko Słowakowi Lukasowi Lacko lub jednemu z tenisistów wyłonionych z kwalifikacji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Roland Garros: Polacy poznali rywali I rundy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.