Rosja: Matki i żony poległych żołnierzy otrzymały od władz kuriozalne prezenty

Rosja: Matki i żony poległych żołnierzy otrzymały od władz kuriozalne prezenty
Matki i żony poległych rosyjskich żołnierzy otrzymały od państwa prezenty w postaci m.in. futer (fot. depositphotos.com / Twitter.com)
PAP / tk

Władze rosyjskich miast i regionów ofiarowują prezenty matkom i żonom żołnierzy, którzy zginęli podczas inwazji na Ukrainę; podarunki są kuriozalne, ponieważ kobiety otrzymują m.in. futra, ręczniki i wyroby cukiernicze - poinformował niezależny kanał Możem Objasnit' na Telegramie.

W ostatnich dniach rosyjskie media obiegły kadry z okupowanego Doniecka na wschodzie Ukrainy, gdzie wdowom po poległych żołnierzach podarowano futra. Warto jednak podkreślić, że to tylko najbardziej znany i przy tym jeden z najdroższych prezentów dla rodzin zmarłych żołnierzy. Najczęściej lokalne władze starają się "załatwić" sprawę znacznie mniejszym kosztem - czytamy na łamach opozycyjnego kanału.

DEON.PL POLECA
Jak wyliczono, w Dagestanie na rosyjskim Północnym Kaukazie kobiety otrzymały kwiaty i torty, w Czeczenii - obietnicę bezpłatnej pielgrzymki do Mekki, w rejonie (powiecie) lgowskim obwodu kurskiego - okolicznościowe pocztówki i ręczniki, natomiast w Penzie - egzemplarze Biblii, kurs wizażu i seans felinoterapii, czyli terapeutycznego kontaktu z kotami.

Najmniej postarały się władze miasta Brack na Syberii, które ofiarowały matkom i żonom bardzo tanie "medale pamiątkowe".

Surrealistycznie wyglądało też przekazanie prezentu w Kostromie, gdzie syn poległego żołnierza otrzymał zagraniczny smartwatch, a prezenterka regionalnej telewizji skwitowała ten podarunek od władz słowami: "Spełniło się noworoczne życzenie sześcioletniego Sawielija" - powiadomił Możem Objasnit'.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Rosja: Matki i żony poległych żołnierzy otrzymały od władz kuriozalne prezenty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.