Rosja: Putin pogratulował Bidenowi wygranej w wyborach prezydenckich w USA

Rosja: Putin pogratulował Bidenowi wygranej w wyborach prezydenckich w USA
(fot. Kremlin.ru, CC BY 4.0 via Wikimedia Commons)
PAP / kk

Prezydent Rosji Władimir Putin pogratulował we wtorek Joe Bidenowi wygranej w wyborach prezydenckich w USA. Gratulacje z Kremla napłynęły po tym, gdy w Stanach Zjednoczonych kandydata Demokratów wybrało Kolegium Elektorów.

W telegramie Putin życzył Bidenowi "wszelkich sukcesów". Wyraził przekonanie, że Rosja i USA mogą mimo rozbieżności we wzajemnych relacjach przyczynić się do rozwiązania problemów światowych i "wyzwań, z którymi świat ma obecnie do czynienia".

DEON.PL POLECAPutin nazwał Rosję i Stany Zjednoczone krajami, które ponoszą szczególną odpowiedzialność za bezpieczeństwo globalne i stabilność międzynarodową.

Rosyjski prezydent ocenił, że współpraca Moskwy i Waszyngtonu byłaby zgodna z interesami obu państw i wspólnoty międzynarodowej. "Ze swojej strony jestem gotów do współdziałania i kontaktów z Panem" - zadeklarował.

Bezpośrednio po wyborach w Stanach Zjednoczonych Putin nie składał Bidenowi gratulacji, powołując się na kwestie formalne. Ocenił przy tym, że zwłoka taka nie popsuje relacji z Waszyngtonem, ponieważ - jak zauważył - już i tak są one złe.

Biden zostanie zaprzysiężony na prezydenta USA 20 stycznia 2021 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rosja: Putin pogratulował Bidenowi wygranej w wyborach prezydenckich w USA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.