Rosja: Ukraina jest "totalną hipersektą", którą trzeba "zdesatanizować"

Rosja: Ukraina jest "totalną hipersektą", którą trzeba "zdesatanizować"
Zdjęcie ilustracyjne: zaćmienie słońca widziane z Moskwy. Fot. MAXIM SHIPENKOV / EPA / PAP
KAI / mł

Ukraińcy to "wojowniczy fanatycy, których poglądy są wprost sprzeczne z poglądami normalnych ludzi", dlatego trzeba dokonać "całkowitej deszajtanizacji" Ukrainy - oznajmił doradca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Aleksij Pawłow.

Jak powiedział Pawłow, obecnie celem "specjalnej operacji wojskowej" Rosji na Ukrainie jest nie tylko "walka z neonazizem, faszyzmem i nacjonalizmem" władz w Kijowie, ale ich "desatanizacja". Według Pawłowa Ukraina przekształciła się w "totalitarną hipersektę", w której obywatele wyrzekli się wartości prawosławnych, toteż "desatanizacja" staje się palącym zadaniem, a liczba sekt w tym kraju jest nieznana, ale "obliczenia idą w setki".

- Korzystając z sieci manipulacji i psychotechnologii nowy rząd [po 2014 roku] uczynił Ukrainę z państwa w totalitarną hipersektę. Przy tym możnowładcy kijowscy jako pierwsi stali się wojowniczymi fanatykami, których poglądy są wprost sprzeczne z poglądami normalnych ludzi – oświadczył Pawłow. Jego zdaniem wraz dalszym prowadzeniem "specjalnej operacji wojskowej", (jak Kreml nazywa oficjalnie wojnę na Ukrainie), palącą sprawą staje się dokonanie desatanizacji Ukrainy lub, jak to zgrabnie określił przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow, jej «całkowitej deszajtanizacji»".

Kadyrow już wcześniej zarzucił Siłom Zbrojnym Ukrainy ostrzeliwanie regionów rosyjskich, wyrażając przy tym niezadowolenie z powodu "słabych odpowiedzi" Federacji Rosyjskiej. Wezwał do "starcia z powierzchni ziemi" miast ukraińskich. W odpowiedzi na te słowa sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy Ołeksij Daniłow poradził przywódcy czeczeńskiemu, aby uciekał z Ukrainy i bronił niezależności swej ziemi ojczystej, zanim agresor nie zainteresuje się zniszczeniem także jej.

DEON.PL POLECA

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Jeffrey J. Steffon

Pozycja ta odpowiada na pytania dotyczące istnienia i rzeczywistości szatana, jego aktywności w świecie współczesnym, co on czyni i jaki jest jego cel, dotyka i analizuje problematykę okultyzmu, New Age i nurty neopogańskie (stanowiące drzwi...

Skomentuj artykuł

Rosja: Ukraina jest "totalną hipersektą", którą trzeba "zdesatanizować"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.