Rybiński: zmarnowana debata o kryzysie

Rybiński: zmarnowana debata o kryzysie
Rybiński: zmarnowana debata o kryzysie (fot. PAP/Leszek Szymański )
PAP / ad

Rektor Uczelni Vistula w Warszawie prof. Krzysztof Rybiński o piątkowym wystąpieniu w Sejmie premiera Donalda Tuska i szefa resortu finansów Jacka Rostowskiego w sprawie kryzysu:

"Od wielu miesięcy przestrzegam przed tym, że nadchodzi poważny kryzys, byłem z tego tytułu oskarżany o czarnowidztwo. Tymczasem niestety potwierdza się wszystko, co mówiłem i widać to na rynkach walutowych i na giełdach.

Trzeba jednak pamiętać, że to dopiero początek. Sytuacja będzie się pogarszać, zarówno w wymiarze światowym, europejskim, jak i polskim. Tym razem Polska nie pozostanie już zieloną wyspą na oceanie kryzysu.

Taka debata, jak ta, do której doszło w piątek była świetną okazją, żeby zastanowić się nad tym, jak się zabezpieczyć przed kryzysem i co można zrobić, żeby złagodzić jego skutki. Niestety ta okazja została zmarnowana.

Z tego spotkania nic nie wynika poza szermierką słowną i wzajemnymi oskarżeniami. Jutro wszyscy o nim zapomną, a politycy zajmą się umacnianiem popularności swoich partii. Niestety kampania wyborcza nie sprzyja podejmowaniu trudnych decyzji, które mogą zmniejszyć popularność."

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Rybiński: zmarnowana debata o kryzysie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.