"Rz": Polscy pracownicy odkupili spółkę od rosyjskich właścicieli. Teraz zdjęto z niej sankcje

"Rz": Polscy pracownicy odkupili spółkę od rosyjskich właścicieli. Teraz zdjęto z niej sankcje
Fot. William Perugini / Depositphotos.com
PAP / mł

Pod koniec kwietnia na czarną listę trafiło 35 podmiotów gospodarczych. Firmom zamrożono konta, a wszyscy dostawcy w trybie natychmiastowym wypowiedzieli umowy. Rosyjscy właściciele zdecydowali o postawieniu spółki w stan likwidacji, a firmę odkupili polscy pracownicy -  informuje w piątek "Rzeczpospolita".

Chodzi o producenta sałatek, firmę Maga Foods. Jak ocenił szef MSWiA na bazie informacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego, „Istotne zmiany struktury właścicielskiej oraz organizacyjnej spółki, które nastąpiły w ostatnim czasie, już po wcześniej wydanych decyzjach względem Maga Foods, usunęły jej dotychczasowe powiązania z kapitałem rosyjskim. Nowym i jedynym wspólnikiem Maga Foods stała się spółka pracownicza Brandez, w odniesieniu do której nie występują okoliczności wskazujące na utrzymywanie relacji z podmiotami rosyjskimi lub białoruskimi lub z przedsiębiorcami powiązanymi z dotychczasowym właścicielem spółki” – głosi komunikat MSWiA.

Gazeta przypomina, że Ood początku wpis Maga Foods na listę sankcyjną budził kontrowersje, bo resort, na podstawie analizy CBA, twierdził, że „spółka jest podmiotem dysponującym odpowiednio środkami finansowymi oraz zasobami gospodarczymi bezpośrednio lub pośrednio wspierającym agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętą w dniu 24 lutego 2022 r.”, zaś spółka podkreślała, że nie jest powiązana z kapitałem rosyjskim, bo po agresji na Ukrainę rosyjskie udziały odkupili holenderscy właściciele.

PAP / mł

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Dobiecki

O czym nie mówi się głośno?

Kto odpowiada za śmierć 150 tysięcy Amerykanów? Komu grozi wojna domowa, a gdzie żyje się jak w więzieniu? Który region świata jest bardziej skomplikowany niż montaż mebli z Ikei?...

Skomentuj artykuł

"Rz": Polscy pracownicy odkupili spółkę od rosyjskich właścicieli. Teraz zdjęto z niej sankcje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.