Szwajcaria nakłada nowe sankcje na Rosję. Są zgodne z wytycznymi UE

Szwajcaria nakłada nowe sankcje na Rosję. Są zgodne z wytycznymi UE
Fot. PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV / KREMLIN POOL / SPUTNIK
PAP/ kb

Rada Federalna, czyli rząd Szwajcarii, nałożyła w środę nowe sankcje na Rosję, zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej. Wprowadzono m.in. embargo na rosyjskie złoto i przedmioty ze złota oraz biżuterię. Restrykcje nie obejmą transakcji związanych z produkcją rolną Rosji.

Decyzja Rady Federalnej jest reakcją na kolejny - siódmy - pakiet sankcji wobec Rosji w związku z jej agresją na Ukrainę, który UE przyjęła pod koniec lipca.

Szwajcaria nakłada sankcje na Rosję

Szwajcaria wprowadziła w życie kilka pakietów sankcji nałożonych przez UE na Rosję. Zamroziła między innymi aktywa warte 7,5 mld franków szwajcarskich, zabroniła też eksportu towarów i powiązanych usług dla rosyjskiego sektora energetycznego. Zabroniono działania w Szwajcarii rosyjskim przedsiębiorstwom sektora energetycznego oraz udzielania pożyczek lub innych środków finansowych takim podmiotom.

Jednak w połowie lipca "Wall Street Journal" oceniał, że Szwajcaria to słabe ogniwo zachodnich sankcji. Amerykański dziennik zwrócił np. uwagę, że władze kantonu Zug doszukały się zaledwie jednej firmy - z 30 tysięcy zarejestrowanych w regionie - która jest ich zdaniem kontrolowana przez osobę podlegającą sankcjom. 

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Dobiecki

O czym nie mówi się głośno?

Kto odpowiada za śmierć 150 tysięcy Amerykanów? Komu grozi wojna domowa, a gdzie żyje się jak w więzieniu? Który region świata jest bardziej skomplikowany niż montaż mebli z Ikei?...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Szwajcaria nakłada nowe sankcje na Rosję. Są zgodne z wytycznymi UE
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.