Rząd chce przedłużyć do 24 stycznia zakaz lądowania samolotów z Afryki Południowej

Rząd chce przedłużyć do 24 stycznia zakaz lądowania samolotów z Afryki Południowej
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Rząd chce przedłużyć do 24 stycznia zakaz lądowania w Polsce samolotów pasażerskich z lotnisk Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, Republiki Południowej Afryki i Zimbabwe - wynika z wykazu prac legislacyjnych rządu.

Obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zakazów w ruchu lotniczym wygasa 10 stycznia br. Jak podano w wykazie prac legislacyjnych rządu, z uwagi na stan epidemii w Polsce i zagrożenie rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2, w szczególności wariantu omikron z państw regionu Afryki Południowej, konieczne jest przedłużenie zakazu lotów po tym terminie.

Projekt rozporządzenia zakazuje przylotów z Królestwa Eswatini, Królestwa Lesotho, Republiki Botswany, Republiki Mozambiku, Republiki Namibii, Republiki Południowej Afryki i z Republiki Zimbabwe.

Zakaz lotów nie obejmie m.in. samolotów wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie prezesa Rady Ministrów, za zgodą prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia.

DEON.PL POLECA

„Zakaz nie będzie też stosowany wobec statków powietrznych startujących z lotnisk na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład samolotu będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie z negatywnym wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2” - napisano w wykazie prac legislacyjnych.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Rząd chce przedłużyć do 24 stycznia zakaz lądowania samolotów z Afryki Południowej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.