Rzecznik Kremla: zamierzamy rozszerzać „strefę buforową” na Ukrainie

Rzecznik Kremla: zamierzamy rozszerzać „strefę buforową” na Ukrainie
Kreml (Fot. depositphotos.com/pl)
PAP/dm

Władze Rosji zamierzają dalej rozszerzać „strefę buforową” na Ukrainie w miarę zwiększania zasięgu rakiet, którymi dysponuje Kijów - potwierdził w środę rzecznik Kremla. Dmitrij Pieskow skomentował w ten sposób możliwość dostarczenia Ukrainie amerykańskich pocisków ATACMS.

- Tak, w tym sensie nic się nie zmieniło - powiedział Pieskow, zapytany przez dziennikarzy o to, czy w związku z możliwym dostarczeniem Ukrainie rakiet ATACMS o zasięgu do 300 km Kreml planuje pogłębiać „strefę buforową” na terytorium Ukrainy.

DEON.PL POLECAAgencja Reutera przypomniała, że dwa źródła rządowe potwierdziły we wtorek, że USA przygotowują dla Ukrainy pakiet pomocy o wartości 1 mld dolarów. Stanie się to możliwe po podpisaniu ustawy w sprawie pakietów pomocy dla Ukrainy i Izraela.

Po tym, jak ustawę uchwaliła po trwających ponad pół roku sporach Izba Reprezentantów, we wtorek wieczorem przyjął ją Senat stosunkiem głosów 79-18, przy poparciu większości senatorów obydwu partii. Prezydent Joe Biden zapowiedział podpisanie ustawy w środę.

W poniedziałek prezydent Ukrainy oznajmił po rozmowie z prezydentem USA, że w sprawie ATACMS „wszystkie kropki nad „i” zostały postawione”.

W ocenie władz na Kremlu tzw. strefa buforowa to obszar zdemilitaryzowany, który ma chronić Rosję przed ukraińskimi ostrzałami.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Rzecznik Kremla: zamierzamy rozszerzać „strefę buforową” na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.