Rzecznik Praw Dziecka apeluje do dorosłych: nie wciągajcie w protesty dzieci

Rzecznik Praw Dziecka apeluje do dorosłych: nie wciągajcie w protesty dzieci
(fot. PAP/Paweł Supernak)
2 miesiące temu
PAP / jb

Macie prawo do głoszenia swoich poglądów, ale nie wciągajcie w to dzieci - zaapelował do dorosłych manifestujących na ulicach po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

 

Wielotysięczne protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego trwają od zeszłego czwartku. To skutek orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający - na mocy ustawy z 1993 r. - na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Z apelem do dorosłych, którzy biorą udział w protestach, wystąpił w piątek na Twitterze Rzecznik Praw Dziecka. "Macie prawo do głoszenia swoich poglądów, ale nie wciągajcie w to dzieci. Nie każcie im słuchać wulgarnych okrzyków, nosić kartek z takimi napisami, malować po pomnikach. Wy...chowywać!" - podkreślił Pawlak.

Do wpisu załączył zdjęcia, na których widać nastolatkę trzymającą kartkę z napisem: "moja pusia nie Jarusia", nastolatki piszące na płytach pomnika Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego przed Sejmem, a także kilkuletnie dzieci z hasłami: "wy...dalać" i "Obyś ch... wdepnął w lego".

Piątkowe protesty mają się rozpocząć w Warszawie o godz. 17:00 jednocześnie w trzech lokalizacjach: przed KPRM w Alejach Ujazdowskich, na Placu Zawiszy (w pobliżu siedziby PiS przy ul. Nowogrodzkiej) oraz na Placu Zamkowym. Później demonstranci mają się połączyć.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Piotr Jarecki, Tomasz Krzyżak
31,43 zł
44,90 zł

Czy Polska jest ziemią bez proroków?

Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza „Rzeczpospolitej” Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo–Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.

...

Skomentuj artykuł

Rzecznik Praw Dziecka apeluje do dorosłych: nie wciągajcie w protesty dzieci
Komentarze (2)
JK
~Jan Kowalski
30 października 2020, 13:41
Przydał by się rzeczywisty i głośny apel Rzecznika do Kaczyńskiego by nie wyprowadzał pseudokatolickich bojówek stadionowych zadymiarzy na ulice.
KC
Krzysztof C
30 października 2020, 20:46
A to są pseudokatolickie dziecięce bojówki stadionowe, które wymagałyby interwencji Rzecznika Praw dziecka ze względu na prowadzenie zadym na ulicach?

Skomentuj artykuł

Rzecznik Praw Dziecka apeluje do dorosłych: nie wciągajcie w protesty dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.