Samolot przez godzinę latał z dziurą w kadłubie. Na pokładzie 100 pasażerów

Samolot przez godzinę latał z dziurą w kadłubie. Na pokładzie 100 pasażerów
Fot. depositphotos.com / X.com
PAP / tk

Samolot państwowych linii lotniczych Air Serbia przez około godzinę latał, mając dziurę w kadłubie, zanim wrócił na lotnisko w Belgradzie - poinformowała telewizja Nova. Na pokładzie było ponad 100 pasażerów.

Samolot przez godzinę latał z dziurą w kadłubie

Maszyna wystartowała w niedzielę z belgradzkiego lotniska Nikola Tesla do Duesseldorfu w Niemczech. Pilot tuż po starcie poprosił o natychmiastowe lądowanie i chociaż linie Air Serbia poinformowały, że przyczyna lądowania miała charakter techniczny, to na portalu X pojawiło się kilka filmów i zdjęć pokazujących dziurę w samolocie i uszkodzenie skrzydła.

DEON.PL POLECA
Samolot został uszkodzony podczas startu, gdy uderzył w sygnalizację świetlną na końcu pasa. Według nieoficjalnych informacji przyczyną zdarzenia był zbyt krótki dystans startowy, przez co maszyna nie miała czasu na oderwanie się od ziemi i ominięcie sygnalizacji świetlnej - wyjaśniła telewizja N1.

Samolot krążył nad Belgradem przez godzinę, zanim ostatecznie wylądował. Z powodu wycieku paliwa strażacy musieli spryskać samolot pianą, aby zapobiec pożarowi.

Na pokładzie samolotu - jak zauważyła telewizja, powołując się na wpisy w mediach społecznościowych - znajdowało się ponad 100 pasażerów. Linie Air Serbia ogłosiły, że bezpieczeństwo pasażerów "nie było zagrożone w żadnym momencie".

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Świtała

Jak pomóc i nie z… zawalić

Ostra imprezka, niekoniecznie w Dąbrowie Górniczej, i kilka niebieskich tabletek, czyli wyzwanie ponad siły męskiego serduszka. Złamana noga, którą harcerze ustabilizowali, przywiązując babcię do ławki. Wesoły Grek na melanżu,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Samolot przez godzinę latał z dziurą w kadłubie. Na pokładzie 100 pasażerów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.