Senat odrzucił poprawki PSL do budżetu

Senat odrzucił poprawki PSL do budżetu
(fot. senat.gov.pl)
PAP / slo

Senator PSL Andżelika Możdżanowska wyraziła w środę ubolewanie, że zgłoszone przez klub PSL poprawki do budżetu, dotyczące inwestycji drogowych w Wielkopolsce, zostały odrzucone przez Senat. Podkreśliła, że nie udało się do nich przekonać senatorów Platformy.

- Bardzo jest mi przykro, że poprawki zgłoszone przez klub PSL nie były przyjęte przez senatorów - powiedziała Możdżanowska w środę na konferencji w Sejmie.

Jak wyjaśniła, były to "poprawki inwestycyjne", które obejmowały drugi etap budowy obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego, zjazd z drogi S8 w Kępnie, obwodnicę Jarocina i drogę w Koźminie Wielkopolskim.

Dodała, że do poprawek nie udało się przekonać senatorów PO.

Jak zaznaczyła, biorąc pod uwagę fakt, że środków na infrastrukturę w budżecie jest mało, w poprawkach senackich były wpisane wyłącznie kwoty na rozpoczęcie tych inwestycji.

Podkreśliła też, że na pierwszy etap budowy obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego wydano 300 mln zł. - Dzisiaj ta obwodnica kończy się przy centrum handlowym. Rozumiem, że musimy dbać o konsumpcję, ale nie może być tak, że drogowcy mają dzisiaj blokadę - przekonywała.

Według senator PSL ma zostać ustalony termin wyjazdowego posiedzenia sejmowej komisji infrastruktury, by posłowie mogli zobaczyć inwestycje w Ostrowie i Kępnie.

Podczas wtorkowego głosowania senatorowie zgłosili 12 poprawek do ustawy budżetowej na 2013 r. Ponad 80 wniosków zaproponowanych przez przedstawicieli opozycji zostało odrzuconych. Teraz zgłoszone przez Senat poprawki trafią do Sejmu.

Za podjęciem uchwały w sprawie ustawy budżetowej na 2013 r. głosowało 62 senatorów, 1 wstrzymał się od głosu, a 31 głosowało przeciw.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Senat odrzucił poprawki PSL do budżetu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.