Serbia: Śnieg zablokował drogi, w kilku miejscach wprowadzono stan wyjątkowy

Serbia: Śnieg zablokował drogi, w kilku miejscach wprowadzono stan wyjątkowy
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
PAP/dm

Silne opady śniegu zablokowały w Serbii kilka dróg, a w niektórych regionach doprowadziły do ogłoszenia stanu wyjątkowego. W odśnieżanie i pomoc mieszkańcom kraju zaangażowano już wojsko - poinformowały w poniedziałek serbskie media.

Publiczne przedsiębiorstwo Drogi Serbii ogłosiło, że kilka dróg na południu kraju zostało zablokowanych przez grubą warstwę śniegu i lodu.

DEON.PL POLECA
„Drogi pierwszego i drugiego priorytetu są przejezdne, tak jak i dojazdy do ośrodków turystyki zimowej” - podano w oświadczeniu.

Padający od dwóch dni śnieg odciął niektóre z wiosek na południu Serbii od prądu. W miejscowościach Ivanjica, Nova Varosz, Crna Trava i częściach Vranja w poniedziałek rano wprowadzono stan wyjątkowy. Śnieg w tych miejscach sięga do metra wysokości - podała telewizja RTS.

DEON.PL POLECA

Władze kraju zaapelowały do kierowców o niewyruszanie w trasę bez opon zimowych, ostrzegły przed możliwym oblodzeniem.

Ministerstwo obrony Serbii ogłosiło w niedzielę, że część armii została postawiona w stan gotowości, aby wesprzeć władze cywilne w gminach dotkniętych intensywnymi opadami śniegu.

„Armia serbska będzie, jak zawsze, znajdować się na miejscu, monitorować sytuację i na wniosek dowództwa kryzysowego oraz na podstawie otrzymanego rozkazu wykorzysta wszystkie dostępne siły, aby zapewnić ludności wszelką niezbędną pomoc” - podano w oświadczeniu resortu obrony.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Beata Anna Dąbrowska

Zdrowe nawyki przez cały rok!

Na początku każdego roku nie brakuje inspiracji i pomysłów, jednak z każdym dniem bywa trudniej, a w natłoku obowiązków czy spraw nawet zdrowie schodzi na drugi plan.

Z pomocą przychodzi...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Serbia: Śnieg zablokował drogi, w kilku miejscach wprowadzono stan wyjątkowy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.