Siatkarska LM: Resovia krok od Final Four

Siatkarze Asseco Resovii wygrali z CSKA Sofia 3:0 (20, 15, 18) w rewanżowym spotkaniu pierwszej rundy play off Ligi Mistrzów i awansowali do ćwierćfinału. W pierwszym meczu drużyna z Rzeszowa wygrała na wyjeździe 3:1.

Rewanż był formalnością. Goście tylko w pierwszym secie stawili opór podopiecznym Ljubomira Travicy. Resovia przełamała rywali po drugiej przerwie technicznej, wygrywając partię do 20. W drugim secie CSKA prowadziło 1:0, ale kolejnych sześć punktów zdobyli gospodarze. Gdy na tablicy pojawił sie wynik 17:7 stało się jasne, że rzeszowianie awansują do decydującej batalii o play off.

Mimo wygrania dwóch setów podopieczni Travicy utrzymali koncentrację i szybko zakończyli spotkanie. W następnej rundzie spotkają się z obrońcą tytułu Itas Diatec Trentino.