Sikora z biathlonowym "Oskarem" od kibiców

PAP / ŁK

Tomasz Sikora odebrał w środę w niemieckim Ruhpolding drugiego w karierze biathlonowego "Oskara". Otrzymał to wyróżnienie we wprowadzonej po raz pierwszy kategorii - nagroda kibiców.

Na 37-letniego Sikorę oddało głosy ponad 32 tysiące kibiców z całego świata. Nie zabrakło poparcia nawet z dalekiej Nowej Zelandii. W 2010 roku Polak uznany został za najlepszego zawodnika roku. Sikora jest trzecim sportowcem, obok Norwegów Ole Dinara Bjoerndalena i Emila Hegle Svendsena, który ma w kolekcji dwa "Oskary".

DEON.PL POLECAPozostałymi laureatami nagrody zostali: Daria Domraczewa (Białoruś) - najlepsza zawodniczka roku, Emil Hegle Svendsen (Norwegia) - najlepszy zawodnik, Stephane Boutiaux (Francja) - najlepszy trener, Martin Fourcade (Francja) - odkrycie roku, Jeremy Kokesh (USA) - nagroda dziennikarska, przedstawiciel organizatora imprez sportowych APF Volker Schmid (Austria) oraz serwisant reprezentacji Włoch Simone Biondini (Austria) - kategoria Fair Play.

Pomysłodawcą przyznawanych od 2003 "Oskarów" jest niemiecki dziennikarz i działacz sportowy Helmut Hanus. "Oskar" to kryształowa sylwetka biathlonisty, wysokości 29 cm.

Największe sukcesy w karierze Tomasza Sikory to zdobycie srebrnego medalu 21. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie w 2006 roku na 15 km ze startu wspólnego oraz mistrzostwo świata w rywalizacji na 20 km w Anterselvie (2005) i wicemistrzostwo w Oberhofie (1984).

Polak 22 razy stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Pięć razy wygrał, osiem razy był drugi i dziewięć trzeci. Startował w pięciu igrzyskach olimpijskich (1994, 1998, 2002, 2006 i 2010).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sikora z biathlonowym "Oskarem" od kibiców
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.