Silne trzęsienie ziemi w Japonii. Ostrzeżenia przed tsunami

Silne trzęsienie ziemi w Japonii. Ostrzeżenia przed tsunami
Trzęsienie ziemi w Japonii (fot. USGS Handout / EPA / PAP)

Japońską prefekturę Miyagi nawiedziło w sobotę silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2. Agencja Kyodo informuje, że wydane zostało ostrzeżenie o możliwym wystąpieniu tsunami.

Według telewizji NHK metrowa fala tsunami dotarła już do wybrzeża prefektury w północnej Japonii.

Nie ma na razie doniesień o zniszczeniach bądź osobach poszkodowanych.

Po trzęsieniu nie stwierdzono anomalii w pracy siłowni atomowej Tokai. Tohoku, najdłuższa w kraju linia superszybkiego pociągu shinkansen, zawiesiła natomiast połączenia - podała agencje Kyodo.

DEON.PL POLECA

Trzęsienie ziemi dotknęło Miyagi, prefekturę która została zniszczona przez katastrofalne tsunami dziesięć lat temu - przypomina Associated Press.

Wstrząsy były odczuwalne w Tokio. Według amerykańskich służb geologicznych USGS epicentrum trzęsienia ziemi znalazło się 34 km na wschód od nadmorskiego miasta Ishinomaki; hipocentrum było na głębokości 60 km.

Ponad dziesięć lat temu na skutek trzęsienia ziemi o magnitudzie 9 i tsunami w prefekturze Fukushima doszło do katastrofy w tamtejszej elektrowni nuklearnej. Trzęsienie ziemi i tsunami w marcu 2011 roku bezpośrednio spowodowały śmierć 18 430 osób, ale ciała tylko 15 897 zostały odnalezione; 3 700 osób zmarło w późniejszym okresie.

W lutym br. po wstrząsie o magnitudzie 7,3 rannych zostało ponad 150 osób.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Pytlarz

Święty Józef – nasz przemożny Opiekun

Każdego roku do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu ze wszystkich stron kraju napływają świadectwa wysłuchanych próśb i otrzymanych łask. Publikujemy je w kolejnym, czwartym tomie Cudów św. Józefa....

Skomentuj artykuł

Silne trzęsienie ziemi w Japonii. Ostrzeżenia przed tsunami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.