Śmiertelny wypadek w powiecie chojnickim. Na drodze zginęła 12 latka

Śmiertelny wypadek w powiecie chojnickim. Na drodze zginęła 12 latka
(Fot. depositphotos.com)
PAP/dm

12- letnia dziewczyna zginęła przechodząc przez przejście dla pieszych. 31 letni kierujący samochodem osobowym został zatrzymany przez policję.

- Ok. godz. 14.00, oficer dyżurny chojnickiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 235 na wysokości miejscowości Żabno - przekazała PAP, oficer prasowy KPP w Chojnicach mł. asp. Justyna Przytarska.

DEON.PL POLECAZe wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący audi jadący od strony Brus zatrzymał się przed przejściem dla pieszych ustępując pierwszeństwa trójce nastolatków, którzy przechodzili przez oznakowane przejście dla pieszych, a kierujący jadący z kierunku Chojnic z nieustalonych przyczyn nie ustąpił pierwszeństwa pieszym w wyniku czego potrącił 12-letnią dziewczynę.

- Piesza pomimo ponad godzinnej akcji ratującej życie, w wyniku poniesionych obrażeń poniosła śmierć. Zgodnie z decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych, a mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Teraz pod nadzorem prokuratora policjanci będą szczegółowo wyjaśniali przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku - dodała Przytarska.

Kierujący 31 latek był trzeźwy. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku, mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Śmiertelny wypadek w powiecie chojnickim. Na drodze zginęła 12 latka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.