Sobiech w Polonii Warszawa za milion euro

PAP/PR

Działacze Polonii Warszawa, którzy we wtorek podpisali kontrakt z Euzebiuszem Smolarkiem, w piątek sprowadzili kolejnego znanego napastnika. Na Konwiktorską za milion euro trafił piłkarz reprezentacji Polski i Ruchu Chorzów Artur Sobiech. Informację o sumie transferu potwierdził przewodniczący rady nadzorczej Ruchu Dariusz Smagorowicz.

Ostatnim występem Sobiecha w zespole "Niebieskich" był czwartkowy mecz trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej z Austrią Wiedeń (1:3).

W piątek reprezentant Polski pojawił się w Warszawie, gdzie uzgodnił szczegóły trzyletniego kontraktu. Podpisanie umowy ma nastąpić w poniedziałek, po przejściu przez niego testów medycznych.

W minionym sezonie ekstraklasy 20-letni napastnik zdobył 10 goli. Kilka dni temu zostały powołany przez selekcjonera kadry narodowej Franciszka Smudę na najbliższy mecz reprezentacji z Kamerunem (11 sierpnia w Szczecinie).

W letnim okresie transferowym działacze "Czarnych Koszul" sprowadzili już Arkadiusza Onyszkę (na razie nie może grać z powodu choroby nerek), Jakuba Tosika, Dariusza Pietrasiaka, Patryka Rachwała, Brazylijczyka Bruno i Euzebiusza Smolarka.

Z kolei Ruch poniósł kolejną stratę w ofensywie po tym, jak kilka tygodni wcześniej drużynę opuścił Andrzej Niedzielan, który zasilił Koronę Kielce.

"Pieniądze uzyskane z transferu Sobiecha przeznaczymy na wzmocnienie drużyny" - zapowiedział Dariusz Smagorowicz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Sobiech w Polonii Warszawa za milion euro
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.