Starbucks zapowiada zamykanie kawiarń. Problemem bezdomni i narkomani

Starbucks zapowiada zamykanie kawiarń. Problemem bezdomni i narkomani
Kawiarnia sieci Starbucks (fot. depositphotos.com)
PAP/mk

Ze względów bezpieczeństwa zamkniętych zostanie wiele kawiarń sieci Starbucks w Stanach Zjednoczonych. Szef firmy wskazał przyczynę tej decyzji - to zagrożenie, jakie stwarzają narkomani i bezdomni.

Amerykańska sieć Starbucks zamierza zamknąć "wiele kawiarni" na rodzimym rynku - ogłosił dyrektor generalny firmy Howard Schultz w nagraniu wideo udostępnionym na Twitterze. Decyzję uzasadnił względami bezpieczeństwa, m.in. uciążliwościami ze strony bezdomnych i narkomanów. Szef Starbucksa Howard Schultz podkreślił, że lokale sieci nie będą zamykane ze względu na nierentowność, ale dlatego, że rosną problemy z bezpieczeństwem – przestępczością, agresją bezdomnych oraz używaniem narkotyków w toaletach.

Jak przypomniała agencja Bloomberga, niedawno Starbucks zapowiedział zamknięcie 16 kawiarni "ze względów bezpieczeństwa" - m.in. w Portland, Los Angeles, Filadelfii, Seattle oraz Waszyngtonie.

"To dopiero początek, będzie ich (zamkniętych lokali - PAP) znacznie więcej" – zapowiedział prezes Starbucksa na nagraniu udostępnionym na Twitterze. "Zaszokowało mnie, że jedną z głównych obaw naszych pracowników jest ich własne bezpieczeństwo" – dodał Schultz.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Karolina Korwin Piotrowska

Wszyscy wiedzieli. Wszyscy milczeli. Coś wreszcie pękło.

„Pani, jak na kobietę, to nawet nie jest głupia!”. „Szkoda, że tych tłustych nóg nie możesz sobie obciąć”. „To dzięki jej nieuctwu będziemy wszyscy tu stać do rana”....

Skomentuj artykuł

Starbucks zapowiada zamykanie kawiarń. Problemem bezdomni i narkomani
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.