Stoltenberg: to szczyt historyczny, wszyscy zgodziliśmy się, że Szwecja wejdzie do NATO

Stoltenberg: to szczyt historyczny, wszyscy zgodziliśmy się, że Szwecja wejdzie do NATO
Prezydent Trucji Recep Tayyip Erdogan (Fot. PAP/Leszek Szymański)
PAP/dm

To już jest szczyt historyczny. Wszyscy członkowie NATO zgodzili się, że Szwecja wejdzie do Sojuszu - powiedział we wtorek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

- To dobre dla Szwecji, Turcji, całego NATO, w tym regionu bałtyckiego - dodał szef NATO.

Mówiąc o planach dotyczących dwudniowych rozmów przywódców Sojuszu, zaznaczył, że „podjęte zostaną ważne decyzje dotyczące wysłania jasnego sygnału, że nadal jesteśmy razem z Ukrainą”.

- Oczekuję, że sojusznicy wyślą jasny i pozytywny sygnał w sprawie drogi prowadzącej Ukrainę do NATO - wskazał Stoltenberg.

DEON.PL POLECA

- Zaproponuję rozwinięcie współpracy i interoperacyjności wojsk Sojuszu i Ukrainy, usunięcie Planu Działań na Rzecz Członkostwa (MAP), dalsze wzmocnienie zdolności odstraszających NATO i zwiększenie liczby oddziałów szybkiego reagowania - zapowiedział sekretarz generalny NATO.

- Najważniejszym zadaniem jest w tej chwili zapewnienie, że Ukraina przetrwa jako niezależne państwo i że rosyjski prezydent przegra tę wojnę. Bez tego nie będzie nawet możliwości rozmawiania o członkostwie Ukrainy w NATO - podkreślił szef Paktu Północnoatlantyckiego.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Stoltenberg: to szczyt historyczny, wszyscy zgodziliśmy się, że Szwecja wejdzie do NATO
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.