Sudan Południowy: biskup-nominat zraniony strzałami z broni palnej

Sudan Południowy: biskup-nominat zraniony strzałami z broni palnej
pl.depositphotos.com
KAI/dm

Mianowany na biskupa diecezji Rumbek w Sudanie Południowym, ks. Christian Carlassare, został wczoraj wieczorem zaatakowany i raniony kilkoma strzałami z broni palnej – podała agencja ACI Stampa. Hierarcha jest poddawany wstępnemu leczeniu w ośrodku zdrowia w diecezji Sudanu Południowego. Jego stan jest stabilny.

- Nasz biskup, który został mianowany nieco ponad miesiąc temu, został ranny wczoraj wieczorem w zasadzce - powiedział agencji ACI Africa ks. Andrea Osman. Dodał, że zamachowcy umyślnie wzięli na cel biskupa-elekta. Po oddaniu strzałów uciekli. Zaznaczył, że w chwili zdarzenia przebywał w pokoju obok pokoju biskupiego.

- Kiedy mnie zobaczyli, kazali mi odejść. Jeden z nich wystrzelił dwie kule - powiedział.

Stan biskupa Christiana Carlassare jest stabilny - jak twierdzi lekarz, który opiekuje się biskupem. Planowane jest jego przewiezienie do stolicy Kenii, Nairobi.

Biskup nominat Christian Carlassare jest misjonarzem-kombonianinem. Urodził się w Schio północno-wschodnich Włoszech 1 października 1977 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 4 września 2004 roku. Po kursie języka angielskiego udał się do Południowego Sudanu, gdzie od 2006 roku pracuje w duszpasterstwie. 8 marca papież Franciszek mianował go biskupem diecezji Rumbek. Jego święcenia biskupie zostały zaplanowane na niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 23 maja.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Sudan Południowy: biskup-nominat zraniony strzałami z broni palnej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.