Świąteczny Stół Pajacyka w tym roku odbędzie się w Mikołajki

Świąteczny Stół Pajacyka w tym roku odbędzie się w Mikołajki
(fot. depositphotos.com)
PAP / jb

6 grudnia, w Mikołajki, odbędzie się Świąteczny Stół Pajacyka - poinformowała we wtorek Polska Akcja Humanitarna. Jest to 18. edycja tej akcji, podczas której właściciele lokali gastronomicznych przekazują 10 proc. dziennego obrotu na posiłki dla potrzebujących dzieci.

 

DEON.PL POLECAJak przekazał PAH, już teraz każdy lokal gastronomiczny może włączyć się w pomoc potrzebującym dzieciom. Wystarczy dołączyć do corocznej akcji PAH – Świątecznego Stołu Pajacyka i przekazać 10 procent dziennego obrotu z tego dnia na dożywianie dzieci w szkołach.

"Ufundowane w ramach programu Pajacyk, a także w ramach Świątecznego Stołu Pajacyka obiady są najczęściej jedynymi posiłkami, które wiele dzieci ma okazję zjeść w ciągu dnia" - przypomniała Anna Budzyńska-Sieczkowska z PAH.

"W zeszłym roku, dzięki współpracy z blisko 900 restauracjami, kawiarniami i pubami, udało się zebrać ponad 170 tysięcy złotych, za które Polska Akcja Humanitarna sfinansowała aż 43 tysiące posiłków" - dodała.

Budzyńska-Sieczkowska poinformowała ponadto, że w tym roku Świąteczny Stół Pajacyka odbędzie się w Mikołajki. "Niech ten dzień będzie też dniem, w którym, dzięki Polskiej Akcji Humanitarnej, możemy podarować najmłodszym to, co dla ich rozwoju jest najważniejsze – pożywny, pełnowartościowy posiłek" - podkreśliła Budzyńska-Sieczkowska.

Aby zarejestrować swój lokal w akcji, wystarczy do 1 grudnia wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy na stronie: https://www.pajacyk.pl/ssp/dla-restauratorow.

Program Pajacyk można wspierać też przez cały rok poprzez wpłatę dwolnej kwoty na konto programu Pajacyk.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Świąteczny Stół Pajacyka w tym roku odbędzie się w Mikołajki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.