Syberia płonie. W pożarach zginęło co najmniej pięć osób

Syberia płonie. W pożarach zginęło co najmniej pięć osób
fot. PAP/EPA/RUSSIAN EMERGENCIES MINISTRY HANDOUT
PAP / pk

Co najmniej pięć osób zginęło w pożarach w okolicy Krasnojarska na Syberii, które zaostrza silny wiatr - poinformowały w sobotę władze lokalne, które wprowadziły z powodu pożarów stan wyjątkowy.

"Pożary rozprzestrzeniają się w ponad 16 strefach zamieszkanych, płonie około 200 budynków, kilka tartaków i przedszkole" - oznajmiło na Telegramie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Władze określają sytuację jako "trudną"

Z żywiołem walczy około 300 osób i ponad 90 wozów strażackich, ale "ugaszenie płomieni komplikują warunki meteorologiczne - silne wiatry przyśpieszają rozszerzanie się płomieni". Władze określają sytuację jako "trudną".

Według władz regionu siła wiatrów sięga 40 m/s, łamane są drzewa i zrywane linie energetyczne.

Pożar w obwodzie omskim to już kolejne tego rodzaju wydarzenie w Rosji w ciągu kilku ostatnich tygodni. Wcześniej doszło do serii wybuchów i pożarów w obiektach ministerstwa obrony (m.in. w wojskowym instytucie badawczym w Twerze), a także w składach ropy naftowej (m.in. w magazynach paliw pod Biełgorodem i w Briańsku). W piątek rano informowano natomiast o pożarze na rynku we Władykaukazie w Osetii Północnej.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Syberia płonie. W pożarach zginęło co najmniej pięć osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.