Synoptyk IMGW: niedzielny poranek pogodny z lokalnymi przymrozkami

Synoptyk IMGW: niedzielny poranek pogodny z lokalnymi przymrozkami
fot. depositphotos.com
PAP / ml

Niedzielny poranek będzie na ogół pogodny, ale chłodny. Jak powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, nad ranem lokalnie na północno wschodniej części kraju można spodziewać się przygruntowych przymrozków.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, niedzielny poranek dla większości kraju będzie pogodny.

Przy zbiornikach wodnych i zagłębieniach terenu mogą się utrzymywać mgły ograniczające widoczność do kilkuset metrów. Temperatura na wysokości dwóch metrów wyniesie od 2 stopni na Suwalszczyźnie przez 7 stopni w centrum kraju do 11 stopni w zachodniej i południowo-zachodniej części kraju. We wschodniej części Mazur i na Suwalszczyźnie może lokalnie dojść do słabych, przygruntowych przymrozków.

"Po rześkim poranku niedziela zapowiada się naprawdę ładnie. Będzie dużo słońca i rozpogodzeń nawet w północnej części kraju, gdzie zachmurzenie będzie większe niż na południu. Jeżeli chodzi o temperaturę to najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, gdzie spodziewamy się maksymalnie 15 stopni Celsjusza, przez 17-19 stopni w centrum kraju i nad morzem po zachodnią część Polski, gdzie termometry wskażą około 20 stopni" - powiedziała Łapińska.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Michał Heller, Giulio Brotti

W jakiego Boga wierzą naukowcy? Co wspólnego z modlitwą ma rozwiązywanie równań? Dlaczego nie należy zapychać Bogiem dziur w nauce? Co nauka może dać teologii? Czemu teoria ewolucji jest aż teorią, a koncepcja Inteligentnego Projektu...

Skomentuj artykuł

Synoptyk IMGW: niedzielny poranek pogodny z lokalnymi przymrozkami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.