Synoptyk IMGW: Poniedziałek pochmurny i wietrzny. Gdzieniegdzie możliwy deszcz ze śniegiem

Synoptyk IMGW: Poniedziałek pochmurny i wietrzny. Gdzieniegdzie możliwy deszcz ze śniegiem
Fot. freddie marriage / Unsplash
PAP / pk

Poniedziałek zapowiada się na kolejny dzień z zachmurzeniem dużym i z temperaturą na plusie. Jak powiedziała PAP synoptyk IMGW Agnieszka Prasek, na południowym zachodzie temperatura wzrośnie do 8-9 stopni Celsjusza. Nadal będzie dość silnie wiało.

W poniedziałek można spodziewać się opadów deszczu, a lokalnie na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem.

DEON.PL POLECA
- Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, ok. 6 stopni w centrum, do 8-9 stopni Celsjusza na południowym zachodzie - podała synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Nadal będzie dość silnie wiało. Wiatr ma być porywisty, zachodni i północno-zachodni. W porywach jego prędkość sięgać może do 85 km/h.

DEON.PL POLECA

Noc z poniedziałku na wtorek zapowiada się na pochmurną z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Miejscami w części północno-wschodniej kraju, na co zwróciła uwagę synoptyk IMGW, spodziewane są także opady śniegu.

Temperatura spadnie od minus 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, ok. 2 stopni w centrum, do 6 stopni Celsjusza na południu Polski.

Wiatr nadal będzie porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na północnym zachodzie jego porywy mogą dochodzić do 80 km/h, na pozostałym obszarze do ok. 60-75 km/h. Silniej wiać będzie także wysoko w górach.

W kolejnych dniach wciąż ma być sporo deszczu, wietrznie i raczej ciepło, z wyjątkiem północnego wschodu.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Synoptyk IMGW: Poniedziałek pochmurny i wietrzny. Gdzieniegdzie możliwy deszcz ze śniegiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.