Szczepionka Pfizera i BioNTech bezpieczna dla dzieci w wieku 12-16 lat

Szczepionka Pfizera  i BioNTech bezpieczna dla dzieci w wieku 12-16 lat
Fot. Markus Spiske / unsplash.com
8 miesięcy temu
PAP / tkb

Pfizer wraz ze swoim partnerem BioNTech poinformowały, że ich szczepionka przeciw Covid-19 jest skuteczna i co najważniejsze, bezpieczna dla osób w wieku 12-15 lat - poinformowała PAP.

Skuteczność miały potwierdzić testy obu koncernów, które w najbliższych tygodniach wystąpią o dopuszczenie szczepionek dla nowej grupy pacjentów w USA. Badania na osobach w wieku od 12 do 16 lat wykazały, iż dzięki szczepieniu preparatem Pfizer/BioNTech występuje u nich silna reakcja w postaci antyciał, uodparniająca na zakażenia koronawirusem.

Dyrektor wykonawczy Pfizera - Albert Bourla poinformował w komunikacie, że koncern ma nadzieję, iż uda się rozpocząć szczepienia nastolatków przed początkiem nowego roku szkolnego.

W badaniu klinicznym wśród 2260 dzieci, którym podano zastrzyk placebo, wystąpiło 18 infekcji COVID-19. W analogicznej grupie, która została zaszczepiona prawdziwym preparatem, nie stwierdzono żadnych zakażeń.

Źródło: PAP / tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Józef Tischner
32,90 zł

Zbiór kazań, które ksiądz Józef Tischner głosił w latach 1980 - 1992 w starosądeckim klasztorze sióstr klarysek. Ocalone za murami klasztoru teksty, osobiste i bardzo poruszające są jednocześnie pełne charakterystycznego dla Tischnera poczucia humoru. Wybitny...

Skomentuj artykuł

Szczepionka Pfizera i BioNTech bezpieczna dla dzieci w wieku 12-16 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.