Szczypiorniści Vive Kielce ze złotem MP

Szczypiorniści Vive Kielce ze złotem MP
Vive Targi Kielce Patryk Kuchczyński składa się do rzutu na bramkę MMTS Kwidzyn (fot. PAP/Adam Warżawa)
inf. wł./ŁK

Piłkarze ręczni Vive Kielce obronili tytuł mistrzów Polski, pokonując w trzecim meczu po dwóch dogrywkach MMTS Kwidzyn 36:32. Podopieczni Bogdana Wenty zakończyli sezon z bilansem 30 zwycięstw i bez porażki.

Trzeci mecz finału trzymał w napięciu od początku do ostatnich sekund. Spotkanie od bramki zaczęli goście i to oni prowadzili przez większość czasu gry różnica kilku punktów. Gospodarze pod koniec pierwszej połowy zdołali zmniejszyć straty do jednego gola, ale po zmianie stron Vive ponownie odskoczyło. W 45. minucie podopieczni Bogdana Wenty prowadzili już pięcioma bramkami - 16:21. MMTS ruszył do odrabiania strat i sześć minut przed końcem gry, po rzucie Orzechowskiego w 54. minucie, był remis po 22. Od tej pory obie drużyny na zmianę trafiały do bramki. Gdy do końca regulaminowego czasu gry pozostało 17 sekund, o czas poprosił Wenta. Tym razem nie było jednak powtórki z pamiętnego meczu polskiej reprezentacji z Norwegią podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Chorwacji, Vive nie zdołało zdobyć zwycięskiej bramki i sędziowie zarządzili dziesięciominutową dogrywkę.

 

W połowie trwania doliczonego czasu gry goście mieli przewage dwóch bramek, ale nie zdołali jej utrzymać do końca. W drugiej dogrywce jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, ale Vive zdołało wreszcie przechylić szalę na swoją stronę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szczypiorniści Vive Kielce ze złotem MP
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.