Szef MSWiA: po zniszczeniu przez Rosję zapory na Dnieprze wysyłamy Ukrainie cysterny i pompy

Szef MSWiA: po zniszczeniu przez Rosję zapory na Dnieprze wysyłamy Ukrainie cysterny i pompy
Ewakuacja mieszkańców miasta z zalanych terenów w Chersoniu (Fot. PAP/Vladyslav Musiienko)
PAP/dm

W związku z dramatyczną sytuacją ludności cywilnej po zniszczeniu przez Rosję zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce przekażemy Ukrainie dziesięć cystern na wodę i dziesięć pomp wysokiej wydajności - poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Władze Ukrainy poinformowały, że Rosjanie wysadzili w nocy z poniedziałku na wtorek zaporę w Nowej Kachowce, która tworzy rozciągający się na 240 km Zbiornik Kachowski.

Wg władz ukraińskich zlokalizowana na zaporze hydroelektrownia została całkowicie zniszczona i może to być „największa katastrofa technologiczna od dziesięcioleci”.

Wszystkie służby ukraińskie postawione są w stan gotowości, trwa ewakuacja ludności z terenów zagrożonych zatopieniem.

W środę szef polskiego MSWiA poinformował, że w związku z tą sytuacją na Ukrainę trafi sprzęt od Państwowej Straży Pożarnej.

„W związku z dramatyczną sytuacją ludności cywilnej po zniszczeniu przez Rosję zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce wraz z @MorawieckiM (premierem Mateuszem Morawieckim - PAP) zdecydowałem o przekazaniu 10 cystern na wodę o pojemności 18 tys. litrów oraz 10 pomp wysokiej wydajności. Dziękuję @KGPSP (Komendzie Głównej PSP - PAP) za zaangażowanie” - napisał na Twitterze Kamiński.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Szef MSWiA: po zniszczeniu przez Rosję zapory na Dnieprze wysyłamy Ukrainie cysterny i pompy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.