Szef MSZ Ukrainy: rosyjska propaganda podżega do ludobójstwa

Szef MSZ Ukrainy: rosyjska propaganda podżega do ludobójstwa
fot. PAP/Alena Solomonova
PAP

Podżeganiem do ludobójstwa Ukraińców nazwał programy rosyjskich telewizji państwowych minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba. Zaapelował o „całkowity zakaz rosyjskiej propagandy w UE i innych krajach świata”.

„Podżeganie do ludobójstwa w rosyjskiej telewizji idzie pełną parą. Oni przyznają, że Rosja ostrzeliwuje ukraińską infrastrukturę krytyczną po to, by stworzyć dla ukraińskiej ludności warunki nie do zniesienia i wzywają do nowych ataków. Należy całkowicie zakazać rosyjskiej propagandy w UE i w innych krajach świata” – napisał Kułeba na Twitterze.

https://twitter.com/DmytroKuleba/status/1594299006402068481?s=20&t=T0Os5igOPkAwnhglDyVSGw

Ukraiński szef dyplomacji opublikował fragmenty programu z rosyjskiej telewizji, w którym zaproszeni „eksperci” nazywają przejawem „świętej nienawiści” ataki rakietowe na ukraińską infrastrukturę krytyczną, mające na celu wymuszenie protestów na Ukrainie i kapitulację władz w Kijowie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Szef MSZ Ukrainy: rosyjska propaganda podżega do ludobójstwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.