Szwecja: operacja się udała, ale pacjent zmarł

Szwecja: operacja się udała, ale pacjent zmarł
(fot. EPA/SERGEY DOLZENKO)
PAP / psd

 "Tragedia", "fiasko" czy "śmierć pacjenta po udanej operacji" - w ten sposób szwedzkie media oceniają przegrany mecz swoich piłkarzy z Anglią (2:3) i odpadnięcie z mistrzostw Europy.

"Po co były te wszystkie zgrupowania i treningi. Czy jesteśmy głupi czy po prostu brakuje nam umiejętności? - grzmi i zastanawia się dziennik "Aftonbladet", krytykując selekcjonera Erika Hamrena za zbyt słabą i "dziurawą" defensywę.

"Szwecji jest zbyt łatwo strzelić bramki, o czym wyraźnie świadczy efekt dwóch meczów - pięć straconych goli" - oceniono.

Gazeta nie oszczędza szkoleniowca i pyta: "Kto może zaufać trenerowi, który sam nie wierzy w siebie. Błędy, które nas zatopiły były kolejnymi i seryjnymi. Stają się już rutyną. Nasza drużyna w sumie grała dobrze, lecz można powiedzieć, że choć operacja się udała, to pacjent zmarł" - napisała gazeta.

DEON.PL POLECA

"Od 10 lat mieliśmy drużynę, która grała lepsze lub gorsze mecze, lecz była trudna do pokonania. Teraz rozgrywa świetne spotkania, lecz je przegrywa, a Hamren w czasie meczu częściej zmienia taktykę niż ukraiński taksówkarz pas jazdy" - podsumowano.

Szwedzkie gazety opisały również atmosferę na trybunach, na których zasiadło 19 tysięcy kibiców "Trzech Koron".

"Po raz pierwszy w historii spotkań z Anglią nasi kibice wygrali mecz na frekwencję. Niestety, kiedy Anglicy śpiewali pieśń zwycięstwa, nasi wyglądali jak żółto-niebieski siniak" - napisał "Expressen", który stwierdził też: "Nie jesteśmy wystarczająco dobrzy jak na futbol, który chcemy grać".

"Marzenia Hamrena o nowym, ofensywnym stylu gry stały się jednocześnie jego koszmarem" - dodała gazeta.

Według "Dagens Nyheter", Hamren zdecydował się na zmianę kulturową szwedzkiego futbolu, którego reprezentacja miała być drużyną zwycięzców i próbował stworzyć kolektyw grający szybki i skuteczny futbol.

"Cóż marzenia nic nie kosztują i każdy ma prawo je mieć. Hamren opisał drużynę jako solidny wielofunkcyjny budynek. Ten jednak nie przeszedł badania technicznego i rozpadł się jak domek z kart" - podkreślił dziennik.

Sytuację skomentowała również szwedzka federacja, która chce, by Hamren prowadził reprezentację przynajmniej do mistrzostw świata 2014 roku.

Kibice z kolei zastanawiają się, co mają zrobić z biletami na mecz z Francją 19 czerwca, skoro "pociąg już odjechał".

Premier Szwecji Fredrik Reinfeldt przyznał, że nie był w stanie wysłać telegramu z gratulacjami do premiera Anglii. "Musze ochłonąć" - powiedział.

Dziennik "Expressen" dodał w ostatnim komentarzu, że kiedy Szwecja w 2009 roku szukała nowego selekcjonera jednym z kandydatów był... Roy Hodgson, obecny trener Anglików.

Po przegranych meczach z Ukrainą (1:2) i Anglią (2:3) Szwecja straciła szanse na awans do ćwierćfinału ME, lecz swój ostatni mecz w grupie D rozegra z Francją 19 czerwca w Kijowie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Szwecja: operacja się udała, ale pacjent zmarł
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.