Szymon Hołownia wspólnym kandydatem Trzeciej Drogi na prezydenta

Szymon Hołownia wspólnym kandydatem Trzeciej Drogi na prezydenta
(Fot. Studio Inigo/WAM)
PAP/dm

Premier Waldemar Pawlak powiedział, że kandydatem Trzeciej Drogi na prezydenta będzie marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Jego zdaniem, Hołownia „daje gwarancję przejścia do nowej epoki”.

 - Widzimy potrzebę zaproponowania kandydata, który jest z jednej strony demokratyczny, ma pewne elementy progresywności, ale jest bardziej widziany po stronie też konserwatywnej i doceniany - mówił Pawlak w TVN24.

Wspólny kandydat 

Dopytywany przez prowadzącego, czy "to jest wskazanie na Szymona Hołownię", powiedział: - Tak. I myślę, że daje też taką gwarancję przejścia do nowej epoki, bo ten czas ugrupowań postsolidarnościowych wydaje się kończyć. Mamy takie cykle pokoleniowe w ekonomii, w polityce, nawet w Kościele.

DEON.PL POLECA

- Tak (jestem zwolennikiem Trzeciej Drogi w obecnym kształcie), bo umówiliśmy się na współpracę taką, która docelowo dochodzi do wyborów prezydenckich i tu wspólnym kandydatem jest Szymon Hołownia i w tej umowie przewidujemy taką właśnie perspektywę czasową dla formatu Trzeciej Drogi - powiedział Pawlak.

PAP/dm

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Grzegorz Dobiecki

O czym nie mówi się głośno?

Kto odpowiada za śmierć 150 tysięcy Amerykanów? Komu grozi wojna domowa, a gdzie żyje się jak w więzieniu? Który region świata jest bardziej skomplikowany niż montaż mebli z Ikei?...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Szymon Hołownia wspólnym kandydatem Trzeciej Drogi na prezydenta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.